Koci hotel

Drapak dla kota

Drapak dla kota jest doskonałym zajęciem dla pupila

drapak dla kota

Drapak dla kota

Jeśli dowiemy się, jakie są przyczyny drapania przez kota mebli i różnych sprzętów domowych, łatwiej nam będzie zrozumieć naszego kota i, co najważniejsze, nie być na niego złym. Aby zmniejszyć szkody, musimy zaopatrzyć się w drapak dla kota. Jest to jeden z najważniejszych akcesoriów, które powinien posiadać w mieszkaniu każdy opiekun kota.

Sklep i drapak dla kota

W sklepach zoologicznych, jak również w Internecie, spotkamy ogromny wybór tego rodzaju akcesoriów dla naszego pupila. Warto także dopasować rozmiar, ale pamiętajmy, że duże drapaki dla kotów będą najlepsze. Koty uwielbiają dość duże powierzchnie do ostrzenia swoich pazurków, więc jeśli drapak dla kota wysoki będzie, istnieje o wiele większa szansa, że kot będzie zainteresowany i znacznie lepiej spełni one swoje funkcje. Warto także wiedzieć, że, gdy mamy w domu więcej niż jednego kociaka taki sprzęt będzie nieodzowny. Możemy także kupić specjalne domki dla kotów, co zapewni im schronienie i poczucie bezpieczeństwa, nawet jeśli w domu jest on sam.

Domek dla kota

Jeśli lubisz budować, masz talent do budowania lub po prostu chcesz uniknąć wysokich kosztów można taki domek zrobić samemu. Pamiętaj jednak, że musi być dla niego bezpieczny. Struktura powinna być stabilna. Kot musi mieć możliwość swobodnego skakania i wspinania się bez najmniejszego ryzyka upadku. Podstawa musi być wystarczająco szeroka, aby domek dla kota mógł stać mocno na podłożu. Drewno może być również przymocowane do podłoża. To powinno zapewnić mu stabilność. Nie używaj trujących lub ostrych elementów do montażu. Można do budowy użyć kawałków drewna, kory, dywanu i części wycieraczek. Możemy także zakupić w sklepie drapak tuba dla kota. Może on znacznie lepiej zainteresować naszego puchatego pupila. Warto jednak upewnić się, że jest on dobrej jakości. Jeżeli już zakupimy odpowiedni drapak, powinniśmy umieścić go w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc, w których powinien się znajdować. Wtedy łatwiej będzie uczynić z niego realną alternatywę dla drogich mebli. Jeśli chcesz umieścić drapak dla kota w pokoju, którego nie odwiedza on nazbyt często, nie oczekuj, że będzie on dla kota atrakcyjny.

Ekskluzywne drapaki dla kota

Warto jednak pamiętać, że koty są indywidualistami i same decydują, co drapią, a co nie. Jeśli nawet ekskluzywne drapaki dla kota wydadzą się niegodne jego pazurów, musimy spróbować przekonać go do zmiany zdania. Mamy na to kilka sposobów. Można również sprawić, że drapak będzie bardziej atrakcyjny, jeżeli zawiesimy na nim zabawki i wiszące sznurki tworząc element jaki posiada nie jeden koci hotel Kraków. Trudności w przekierowaniu uwagi kota związane są z faktem, że mamy do czynienia z wrodzonym zachowaniem. Możemy mieć jednak efekt odwrotny do zamierzonego. Meble mogą być chronione specjalnym sprzętem ochronnym lub spryskiwane odpowiednimi preparatami. Jeśli zależy nam jednak na ochronie naszych mebli przed kocimi pazurkami, upewnijmy się, że mamy drapak dla kotów. Obecnie oferta jest tak bogata, że można wybrać tę, która pasuje do wnętrza i doskonale spełni swoje funkcje. Można także jeszcze lepiej dopasować dany projekt, robiąc to samodzielnie.

drapak dla kotadrapakdomek dla kotadomki dla kotówbudka dla kotadrapak dla kota producentdrapak dla dużego kotadrapak dla kota wysokiduży drapak dla kotadrapaczka dla kotakocie drapakiduże drapaki dla kotówdrapak tuba dla kotaekskluzywne drapaki dla kota

Powiązane wpisy

Hotel dla zwierząt Kraków i jego oferta

Co ma do zaoferowania hotel dla kotów?